X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ف مثل فوتبال
1386/01/08
معرفی ستارگان فوتبال
نام :
 فابیو کاناوارو
 
 
تیم کنونی  :
  رئال مادرید اسپانیا
 
 
تیم سابق  :
  یوونتوس ایتالیا

 

 

تاریخ تولد :
 22 شهریور 1352

 

 

زادگاه :
  ناپل ایتالیا

 

 

سن :
  33 سال

 

 
لقب :
  دیوار برلین
 

 

مکان بازی :
  دفاع مرکزی
 
 
توضیحاتی در مورد وی :
 
فابیو کاناوارو ، بهترین مدافع حال حاضر دنیا میباشد که هفته گذشته ( آبان ماه 1385 ) عنوان مرد سال فوتبال اروپا را به دست آورد . عنوانی که کمتر مدافعی توانسته این عنوان را به دست بیاورد
 
کاناوارو در سال گذشته توانست به همراه یوونتوس قهرمان ایتالیا شود و به همراه تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی شد و بازیهای درخشانی را در خط دفاع ایتالیا به نمایش گذاشت .  تیم ایتالیا در پایان جام جهانی تنها دو بار دروازه اش باز شد که یک باز از روی نقطه پنالتی توسط زیدان ( در فینال ) و یکبار هم اشتباه یکی از مدافعان ایتالیا که به اشتباه دروازه ایتالیا را باز کرد . و میتوان گفت تیم ملی ایتالیا از هیچ تیمی در جام جهانی از روی حرکت بازیکنان حریف دروازه اش باز نشده که خودش یک رکورد در مسابقات جام جهانی هست و نشاندهنده عملکرد فوق العاده دفاع و دروازه بان این تیم بوده .
 
کاناوارو در سال های 1992 تا 1995 در تیم ناپولی ( که مارادونا نیز در این تیم بازی میکرد ) فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد و  68 بازی و دو گل به ثمر رساند سپس به تیم پارما فروخته شد و 212 بازی و 5 گل در این تیم به ثمر رساند در سال 2002 به تیم اینتر میلان منتقل شد و 50 بازی و دو گل به ثمر رساند در سال 2004 به تیم یوونتوس منتقل شد و از این تیم، این بازیکن به موفقیت های زیادی رسید . 74 بازی و 6 گل نتیجه دو سال حضور در این تیم برای وی بود . پس از حکم دادگاه ایتالیا که یوونتوس به سری B سقوط کرد این بازیکن به تیم رئال مادرید که سرمربی سابق یوونتوس هم در این تیم بود پیوست . کاناوارو اخیرأ اعلام کرده که سال آینده اگر یوونتوس به من احتیاج داشته باشد به ایتالیا بازمیگردم و امیدوار هست که در پایان دوران فوتبالی خود در تیم ناپولی ( تیمی که از اول در آنجا به بازی مشغول شد ) به میدان برود.
 
اولین بازی ملی کاناوارو در زمان مربیگری ( سزاره مالدینی ) در تیم زیر 21 ساله های ایتالیا بود و اولین بازی ملی وی برای تیم بزرگسالان در سال 1997 برابر تیم ملی ایرلند شمالی بود . کاناوارو هم اکنون 105 بازی ملی دارد که پس از " پائولو مالدینی 126 بازی " و  "دینو زوف با 112 بازی " بیشترین حضور در تیم ملی ایتالیا را دارا هست و هم اکنون نیز کاپیتان تیم ملی ایتالیا هست.
 
از پنج سال پیش فابیو کاناوارو و الساندرو نستا را بهترین مدافعان دنیا میدانستند در حالیکه این دو بازیکن ایتالیایی هرگز به جز در تیم ملی ایتالیا ، در کنار هم بازی نکردند .
 
بازی کاناوارو در برابر آلمان در جام جهانی 2006 آلمان به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین بازی کاناوارو بوده است .
 
توپ طلای جام جهانی آلمان ، به زیدانی اختصاص داده شد که به عقیده اکثر کارشناسان این حق فابیو کاناوارو بود . در حالیکه کاناوارو پس از زیدان در مکان دوم قرار گرفت . 
 
کاناوارو در سن 18 سالگی عاشق دانیلا ( همسرش ) شد و به همین دلیل در ایتالیا بر سر زبان ها افتاد . فابیو کاناوارو صاحب 3 فرزند ، دو پسر به نام های کریستین 7 ساله و  آندریا 2 ساله و یک ذختر به نام مارتینا 5 ساله میباشد.
 
برادر کوچکتر فابیو به نام " پائولو کاناوارو " در تیم پارما بازی میکند و این دو برادر به مدت دو سال مدافعان تیم پارما بودند
 
کاناوارو مدافعی بود که میتوانست زودتر از اینها به عنوان " بهترین بازیکن اروپا " برسد
 

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 130784