X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ف مثل فوتبال
1386/01/09
معرفی ستارگان فوتبال

این بار در باره ی ستاره ی فوتبال جزیره صحبت می کنم امیدوارم مفید باشه
تیری هانری ستاره ی فوتبال جزیره
متولد: اکتبر 1977در پاریس
ملیت: فرانسوی
نخستین بازی ملی: اکتبر 1997مقابل آفریقای جنوبی
نخستین باشگاه:موناکوی فرانسه
باشگاه فعلی: آرسنال انگلستان
پست:فوروارد
وضعیت:او یکی از برجسته ترین مهاجمان فعلی دنیاست.وی درحال حاضر در فکر انتخاب باشگاه بعدی خود از بین باشگاههای رئال مادرید.چلسی و حتی منچستریونایتد است. ولی باید این را در نظر داشت که آرسنال به راحتی مهاجم نوک خود را از دست نمی دهد.
وضعیت باشگاهی:
هانری از استعدادهای خاص باشگاه موناکو بود که تنها 2هفته پس از 17سالگی اش نخستین حضور خود در لیگ فرانسه راتجربه کرد.درژانویه 1999به عضویت یوونتوس درآمد اما حضور در نقش پیستون چپ پست غیر تخصصی در سیستم 3.5.2سبب افت محسوس وی شد.بااین وجود او طی هفت ماه حضورش در تورین 3 گل زد تااینکه آرسن ونگر نخستین مربی او در موناکو که او را به موناکو آورده بود این بار اورا به تیمی بزرگ به نام آرسنال دعوت کرد و از وی چشم نپوشید. وی با قراردادی به ارزش 8میلیون پوند راهی هایبری لندن شد. آنری در آرسنال در نقش مهاجم نوک بازی میکند و هرگز برگشت به عقب نداشته است.
وضعیت ملی:در 20 سالگی در6دیدار فرانسه در جام جهانی 1998بازی کرد ولی در دیدار نهایی حتی 1 دقیقه هم به زمین فرستاده نسد.او یکی از بهترین های فرانسه در بورو 2000بود اما در جام جهانی 2002چهرهی ضعیفی از خود نشان داد و در مقابل اروگوئه با کارت قرمز اخراج شد . وی در بازیهای یورو 2004 توانست چهرهای خوب از خود نشان دهد و توانست در بازی با انگلستان با گرفتن یک پنالتی در دقایق آخر بازی و گل زدن آن پنالتی توسط زیدان بازی را 2بر 1 به سود فرانسه به پایان ببرد. تیری بی شک از چهره های شاخص تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2006در آلمان است.
افتخارات تیری هانری:
قهرمانی فرانسه در جام جهانی 1998
قهرمانی فرانسه در یورو2000
بازیکن سال فیفا و نیز انجمن فوتبال نویسان.صاحب کفش طلای اروپا که هردو در دوسال پیاپی 2003و2004دریافت کرده ودر 454بازی اروپایی 229گل (چه در بازیهای یوفا و چه در بازیهای ملی و...)و همچنین 222 حضور باشگاهی (در سه تیم موناکو.یوونتوس.آرسنال).با 152 گل زده است.
هانری مهاجمی است که به تعبیری جالب درکلاس شیوه ی فوتبال خود پیرو اصول شرافتمندانه ی اجتماعی و فارغ از غرور و جنجال محسوب می شود. رکورد گلزنی وی تقریبا با تعداد پاسها و موقعیت هایی که برای گل زدن دیگران ایجاد کرده برابر است.
وی در سال 2004-2005به عنوان بهترین باز یکن فوتبال جزیره با نمره ی 8.57انتخاب شد پس از وی فرانک لمپارد (دومین بازیکن برتر جهان در سال2005)با امتیاز7.76انتخاب شد.

زندگی خصوصی:
تیری هانری همراه با همسرش نیکول و فرزندش تئا در شمال لندن زندگی می کنند.
پدر .مادر و عموی هانری قهرمان دوی 400متر استقامت بودند به همین خاطر تیری در زمین فوتبال خستگی ناپذیر و دارای قدی بلند ودارای ساقهای بلند است.
وی از احترام و شهرتی خاص در نزد مردم انگلستان و فرانسه برخوردار است به طوریکه وقتی تابلوی تبلیغاتی ای در خیابانها نصب می شود سریعا مردم به آن جذب می شوند.به همین خاطر شرکتهای تبلیغاتی بیشتر ازبقیه بازیکنان و بازیگران در انگلستان استفاده می کنند.هانری چنان باسازگار وآراماست که به خاطر عدم علاقهی همسرش به اتومبیل کوچک کلیو که هدیه ی کمپانی رنو برای قرارداد تبلیغاتی است برای نرنجاندن مدیران رنو و جنبه ی تبلیغاتی چند وقت یک بار با این ماشین در اطراف شهر گشتی میزند.هانری فرانسه را به خاطر زادگاهش و پناه گرفتن در خانه ی قدیمی پدری در گودالوپ دوست دارد که پدرش آنجا تنها و حافظ قایق پارویی هانر ی است . او پدرش را به خاطر یار یاور بودن وی و کشف کردن استعدادش در فوتبال دوست دارد.
در پایان باید گفت که تیری هانری فردی است که حتی اگر او از این بازی زمانی کناره گیری کند یادش و آرامشش در زمین و رفتار ملایمت آمیز و خنده های شیرین این سیه چهره ی فرانسوی در یادها ماندگار واز بین نمیرود.(او آنقدر دارای شهرت است که در جلد بازی جدید سوکر عکس وی همراه با دیدیه درگبا و جان تری نقش بسته است.)


آیا میدانید؟
هانری در سال 1996 با رئال مادرید پیش قراردادی امضاکرد تا به عضویت این باشگاه درآید ولی باشگاه موناکو خیلی سریع از این مسئله آگاه شد و فیفا را در جریان گذاشت از آنجایی که هانری هنوز به سن قانونی نرسیده بود و مدیر برنامه ای نداشت تا مسئولیت مفاد قرارداد او را قبول کند فیفا به سود موناکو رای داد تا آنری در خانه بماند و رئال نتوانست او را به ستارگان خود اضافه نماید و آسمان رئال بدون او پرنورتر نشد.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 130784