X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ف مثل فوتبال
1386/05/15
به عشق تیم شهرم" صنعت نفت آبادان"

تیم صنعت نفت آبادان پس از چند سال دوباره به لیگ برتر ایران بازگشته. چند سالی که برای مردم فوتبال دوست آبادان به اندازه یک عمر عذاب آور بود.

اما این بار مثل دوره گذشته که نفت به لیگ برتر صعود کرد مسئولان این تیم به خانه تکانی(بخوانید: بومی تکانی)! دست نزدند و در تیم امسال نفت آبادان بیش از ۱۰ بازیکن آبادانی(و بومی) حضور دارد که این جای خوشحالیست و واقعا" جای تقدیر دارد چرا که آبادانی که خودش فوتبال خیز ترین و بازیکن ساز ترین نقطه کشور بوده باید از شهرهای دیگر بازیکن بگیرد و حق جوانان آبادانی خورده شود؟

آبادان مهد فوتبال ایران

فوتبال آبادان از قدیم الایام مورد توجه بوده و بازیکنان بزرگی همچون:مرحوم پرویز دهداری؛مرحوم منوچهر سالیا؛ مرحوم علی نکویی؛ غلامحسین مظلومی؛ پرویز مظلومی؛ عبدالرضا برزگری؛ ابراهیم قاسمپور و در سالیان اخیر : مسعود شجاعی؛ محمد علوی؛ مهدی هاشمی نسب؛ بهنام سراج؛ امید شریفی نسب؛ احمد رضا عبدزاده و بسیاری از بزرگان دیگر را به فوتبال ایران معرفی کرده که تعدادی از آنان منشا" افتخار آفرینی برای کشورمان بودند همانند مرحوم پرویز دهداری که معلم اخلاق نام گرفت یا برادرن مظلومی که واقعا" سالها برای فوتبال ایران زحمت کشیدند همینطور ابراهیم قاسمپور که در حال حاضر سرمربی تیم صنعت نفت است در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در ترکیب اصلی تیم ایران قرار داشت.TinyPic image

زمانی که ایرانی ها اصلا" نمی دانستند فوتبال چیست این آبادانی ها بودند که با انگلیسیها فوتبال را در سطح کشور مطرح کردند آن زمان که کشورهای روسیه و انگلستان ایران را اشغال کرده بودند بچه های آبادان با انگلیس ها گل کوچیک بازی میکردند و پایه ساز فوتبالی شدند که اکنون حق این خطه از جنوب کشور که بعد از انقلاب دیگر اثری از آن جوانان پر کشش دیده نمیشود را مثل آب خوردن از بین می برند.

صعود تیم صنعت نفت به لیگ برتر که با حق خوری تهرانی ها یک سال به تاخیر افتاد موجی از شادی را برای مردم فوتبال دوست آبادان به راه انداخت. بحث تبانی کثیف تیم راه آهن با شهید قندی یزد که دیگر پرونده اش بسته شد ولی آبادانی ها از هر چه بگذرند از حقشان نمیگذرند و با پیگیری مسئولان تیم صنعت نفت و فریاد عدالت خواهی آبادانی ها که خواستار احقاق حقشان بودند دوباره تیم محبوبشان به لیگ برتر باز گشت. در حالی که میبایست تیم راه آهن را به لیگ یک میبردند( مثل یوونتوس ایتالیا) با تهرانی بازی این تیم را در لیگ برتر نگه داشتند و به همین خاطر لیگ را ۱۸ تیمی کردند ولی ما در آبادان بی صبرانه منتظر تیم لاشخور راه آهن هستیم و آبادان را به "قتلگاه" آنها تبدیل خواهیم کرد.

مسئولان نفت آبادان بار دیگر مربی کار کشته آبادانی خودش رو به عنوان سرمربی به آبادان آورده- قاسمپور فصل قبل تیم "حتا" امارات را برای اولین بار به لیگ اصلی امارات آورد- تا برای سال اول هدف این تیم بقا در لیگ برتر باشد و ان شاء الله در سالهای بعد با تدبیر مسئولان این تیم ریشه دار و پر طرفدار را به جایگاه واقعی خود برسانند.

اما بازیکنان صنعت نفت در لیگ برتر ۸۶-۸۷ : ایمان پشتکاره، محمد غانمیان، فواد بغلانی، باسم سامری، علی مطوری، توفیق حضیراوی، حسین سلامی، مهدی یزداندوست، محمدمطوری، علیرضا ذلکی، حسین سامری، سعید خلافی، حکیم حزباوی، احسان شیرمردی، روح الله عرب، ارشاد یوسفی، امیر حسین یوسفی، سیاوش سمیع نیا، صابر میر قربانی، دسوزا، ره ناتو و لیو که سه بازیکن آخر خارجی هستند و میر قربانی از مس کرمان ؛ محمد مطوری کاپیتان آبادانی تیم برق شیراز؛ ارشاد یوسفی دروازه بان فصل قبل سایپا؛ امیر حسین یوسفی از صباباتری سهمیه های لیگ برتری و حسن هوری دروازه بان فصل قبل فولاد به عنوان شناخته شده ترین بازیکنان نفت در فصل آینده برای این تیم به میدان می روند.در این تیم بازیکنان جوانی حضور دارند که امیدوارند سالهای آینده به سطح اول فوتبال ایران برسند همانند: ایمان پشتکاره دفاع مستحکم و مهدی یزداندوست که از دوستان خود من هست.

به هر حال تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با حمایت طرفداران با تعصب خودش که در گرمای ۵۰ درجه از ساعتها قبل از برگزاری مسابقات به استادیوم میروند( یکیشون خودمم ) تا تیم محبوب خودشان رو که به برزیل ایران(Brazilian) شهرت دارد را با شعار های معروف : "آبادان برزیلته" و "نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی" تشویق کنند و در بازیهای خانگی استادیوم تختی را به جهنمی برای سایر تیمها تبدیل کنند بی صبرانه منتظر شروع مسابقات لیگ هستند تا به ایران ثابت کنیم که هنوز آبادان زنده ست.

اولین بازی تیم صنعت نفت در روز ۲۵ مرداد مقابل تیم پرسپولیس پایتخت است تیمی که همیشه مقابل آبادان زانو زده و در گرمای عذاب آور ۵۰ درجه حرفی برای گفتن نخواهد داشت و با حمایت تماشاگران خونگرم آبادانی استادیوم تختی را برای پرسپولیس به "قتلگاه" تبدیل خواهیم کرد( ببخشید دوستان خیلی حس آبادانیستی- یه چیزی تو مایه های ناسیونالیستی!- من لبریز شده) شعار آبادانی ها برای استقبال از تیم پرسپولیس: "به جهنم آبادان خوش آمدید". البته باز هم تهرانی بازی فدراسیون نشینها یک حق خوری واضح رو نمایان کرد و آن چیزی نبود جز تغییر زمان بازی به ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه بود که در آن ساعت هوای آبادان به حدود ۳۵ درجه می رسد در صورتی که اگر بازی همانند سالهای قبل ساعت ۵ ظهر برگزار میشد این یک برتری برای ما بود چون پرسپولیسیها در گرمای ۵۰ درجه به قول خودمون می بریدند ولی حالا با لطف!!! مسئولان برگزاری که تماما" تهرانی هستند این حق از آبادانیها گرفته شد و باید بازی مقابل پرسپولیس را زیر نورافکن های استادیوم تازه تعمیر شده تختی برگزار کنیم.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 130784