X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ف مثل فوتبال
1386/01/08
معرفی ستارگان فوتبال
رونالدونام:لوییز نازاریا دلیما ملقب به رونالدو
سن:29
متولد:22.09.1976
پست:فوروارد
ملیت:برزیلی
این چهره ی نام آشنای برزیلی خیلی زود نظر مربیان و سرمربی برزیل یعنی پریرا سرمربی برزیل در حال حاظر و در جام جهانی 94 را به خود جذب کرد وی در سن 17 سالگی به تیم ملی دعوت شد ولی در جام جهانی 94 هیچ بازی ای انجام نداد پس از جام جهانی از کارلوس آلبرتو پریرا در مورد او پرسیدند او پاسخ داد که رونالدو بازیکنی است که تا این زمان مانند او در روی زمین نیامده پس از آن بود که لقب خرگوش مریخی به او داده شد.
وی درست 4 سال بعد به بازیهای جام جهانی 1998فرانسه آمد و مهارت خود در دریپل.شوت زنی .تمرکز برروی توپ و... را به همگان و حتی زیزو(زیندین زیدان) گوشزد کرد به خاطر آنکه مدافع نمیتوانستند او را مهار کنند وی را سریع در همان جام جهانی مصدوم کردند و وی نتوانست به جز یک نیمه در فینال مسابقات جام جهانی بازی کند.
اما او توانست در جام جهانی بعد قدرتش را به رخ همگان بکشد و توانست آقای گل این تورنمنت جهانی شود و با سر افرازی به همگان ثابت کرد که او از جنس دیگری است .
او آنقدر با مهارت بود که به بازیکن با مهارتی مانند دی اسیس لقب رونالدینهو (یعنی رونالدوی کوچک را دادند)
رونالدو بازی حرفه ای خود را با تیم کروزیروی برزیل آغاز کرد پس از تمایلات مدیران باشگاه PSVهلند به این تیم منتقل شد(با قیمت 6میلیون یورو).در60بازی ای که رونالدو انجام داد با این تیم 58 گل زد که رکورد واقعا رویائی ای است.
پس از تماشای باری وی توسط مسئولان باشگاه بارسلونا وس با دریافت مبلغ کلان 19میلیون یورو به این باشگاه پا گذاشت بازی وی در این باشگاه انسان را ناخودآگاه به فکر بازی پله در دهه ی 60می اندازد.(در بارسلونا و در جمع کاتالانها 34 گل زیبا زد)
این بازیکن با در یافت 30.5میلیون یورو در سال 1997 به ایتالیا و باشگاه اینتر رفت.
او بیشتر مدت اقامت در ایتالیا را با مصدومیت طی کرد.
او در سال 2002 پس از بازیها ی زیبا در جام جهانی نظر پیرز مدیر باشگاه رئال مادرید را جذب کرد وبا قیمت 45میلیون یورو به اسپانیا و در جمع ستارگان رئال مادرید رفت.
هت تریک وی در جام باشگاههای اروپا در برابر منچستر یونایتد نشانگر پایان نیافتن مهارت وی در این ورزش است در فصل گذشته در 34بازی 21گل به ثمر رسانده است.
مدت قرارداد وی با رئال مادرید تا پایان فصل جاری است.
گفتنی است که به دلیل نخواستن وی از طرف تماشاگران رئال وی فصل آینده در این تیم نباشد.
مدیران دو باشگاه اینتر و آث میلان تمایل رضایت برای جذ ب وی کرده اند اما باید صبر کرد تا فهمید خانه ی بعدی این خرگوش مریخی کجاست.
آیا میدانید؟
رونالدو پس از تمام شدن جام جهانی 2002کره و ژاپن در مورد مهارتهای نهفته و ظهور آنها در این جام به خبرنگاران گفت:
اینجا نیرویی وجود دارد که انرژی درون من در آن آزاد شد:ghiig:
اگه سوالی بود در خدمتم...

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 130784