X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ف مثل فوتبال
1386/01/09
معرفی ستارگان فوتبال

آتش زیر خاکستر یا خیانتکار مسئله این است؟!

نمیدانم لقبش را چه بگذارم چون هم می توان به او لقب آتش زیر خاکستر داد هم می توان او را مظهر خائنان عصر جدید فوتبال نامید در هر حال انتخاب لقب با خودتون. در این مقاله خواهید خواند چرا به او دو لقب فوق را دادم پس حتما تمام این مقاله را بخونید.

نام:لوییس فیلیپه مادیرا کایرو(لوییس فیگو)
متولد:نوامبر 1972
ملیت:پرتغالی
باشگاه کنونی:اینتر میلان
پست:هافبک هجومی
نخستین بازی ملی:اکتبر 1991مقابل لوکزامبورگ
تعداد بازی ملی:بیش از 120 بازی
تعداد گل ملی:بیش از35گل

او با سابقه ی درخشانی که از دوران حضور در تیم زیر 16سال و زیر 20سال با قهرمانی اروپا و جهان در تیم پرتغال تا کسب جوایز فوتبالیست سال اروپا2000و بازیکن سال جهان فیفا(2001)به طور مداوم ادامه داشته.کاملاراضی و دارای حق کناره گیری یا خفظ آرامش برای دوران بازنشستگی با شکوهی است اما او امروز هم حاشیه ها و کنایه های مخالفان یا گلایه های هواداران خود برای دلسردی.کم کاری یا رکورد حرفه ای را نمی پذیرد و می گوید:همه اینها به خاطر فقدان رقم درشت ترانسفر و قرار داد ساده دو ساله با اینتر است!این چه اهمیتی دارد؟من وقتی وارد زمین میشوم و توپ مقابل پاهایم است یک فوتبالیست حرفه ای با حداکثر توان و انگیزه هستم.هیچ چیز تغییری نکرده و قهرمانی در میلان و همچنین ادعای بزرگ و بر حق ما در جام جهانی دغدغه ی جدی من است.
او از امیدهای اصلی تیمش در جام جهانی2006به حساب می آید و سرمربی پرتغال فیلیپ اسکولاری روی او حسابی جدا باز کرده است.اظهار نظر مستقیمی از او درباره ی حریفان جام جهانی نکرده است ولی به صراحت تاکید کرده که پر تغال صعودی تضمینی و جایگاه سرگروهی را رزرو کرده است!
شایعات پس از جدایی ساده ی او با مبلغ اندک7میلیون یورویی به تیم اینتر بر سر او همچون آوار ریخته شد.او با همه ی اینها یک ستاره ی تابناک در آسمان بی کران فوتبال است.(این از لقب اول یعنی آتش زیر خاکستر)
و حالا درباره ی لقب دوم............................................ .................................
در دوران اخیر فهمیدم که هر باشگاهی می تواند به موفقیت های بزرگ دست یابدو خرید بازیکن تنها راه رسیدن به آن نیست.هر تیم بازیکن های مختلف با تاکتیکهای مختلف دارد.تولد یک باشگاه هنگامی است که موفق به کسب جامهای مختلف شود.جملات فوق از آن لوییس فیلیپ مادیرا کایرو فیگو ملقب به فیگو یا به قول پرتغالی ها لوییژ فیگو است.
مردی که با انتقال جنجالی اش از نیوکمپ و از آغوش باز کاتالانها به رقیب دیرینه اش یعنی ساتیاگو برنابئو و در جمع ستارگان بی رقیب رئال مادرید و حضور ناگهانیش در اینتر میلان تبدیل به مظهر خائنان عصر جدید فوتبال گردید.
توافق با پارما.گرفتن پول از یووه و پوشیدن پیراهن بارسا!
در سال1991لوییس فیلیپ...فیگو در رقابتهای جهانی زیر19سال به همراه تیم ملی کشورش به مقام قهرمانی رسید.کم کم توجه تیمهای بزرگ اروپا به وی جلب شد.تیمهای پارما و یوونتوس تورین سخت خواهان جذب او شدند.در اینکه خودش خواهان ترک اسپورتینگ لیسبون بود هیچ شکی نیست اما او کاری کرد که نامش در تاریخ ثبت شود.
او با پارما به توافق ضمنی رسید 24ساعت بعد پول قرارداد خود را از یووه گرفت اما چند ساعت بعد از این اتفاق در نیو کمپ با لباس بارسلونا عکس گرفته و جلسه معارفه برگزار کرد!!! اما چاره ای نبود.
او در بارسا به همراه بازیکن اسطوره ای دیگری به نام ریوالدو بازی های خوبی را به نمایش گذاشت و توانست چندین بار با این تیم جام برتر اسپانیا لالیگا را با بارسا به بالای سرببرد.میتوان از بهترین دوران بازیکنی او دوران حضور در بارسا را نام برد.
خیانت....!
در یکی از روزهای میانی ماه ژوئن2000خبر جنجالی انتقال فیگو به رئال مادرید تعجب مردم و بیشتر از آنها تعجب کاتالانها را بر انگیخت.به چه دلیل او به مردمی که قبلا دوستش داشتند خیانت کرد؟
فیگو گفت که تنها به خاطر پول به سانتیاگو برنابئو نرفته اما خودش هم این حرف را باور نداشت. انتقال 56میلیون دلاری رکورد گرانترین نقل و انتقال تاریخ را از آن او نمود.
او در ماه نوامبر همان سال با رئال به نیو کمپ رفت 120هزار نفر با پولهای کاغذی که تصویر فیگو را به شکل کاریکاتور فیگو به شکل خوک روی آن خود نمایی میکرد به ورزشگاه آمده بودند.
پیوستن به اینتر..
او سرانجام پس از بازی ها ی نسبتا خوب در رئال به تیم اینتر با مبلغ اندکی در تابستان2005رفت.حال اگر به بزرگی او شک دارید میتوانید جمله ی رییس اینتر را درباره اش بخوانید:فیگو در دوران اخیر برگ ذرینی به تاریخ فوتبال افزوده است.
خوبست بدانید؟
فیگو پیش از ترک مدرسه یک شاگرد نمونه و در درس ریاضی شاگرد اول بوده است.
او به 4زبان صحبت می کند:انگلیسی.سوئدی.پرتغالی.ا سپانیایی
او به ورزش گلف علاقه ی خاصی دارد.
او به میشاییل شوماخر راننده ی فرمول1علاقه دارد. و فیلمهای کمدی را می پسندد.
زمانی که او در رئال بود وقتی به دیدار با بارسا رفتند وقتی که او می خواست کرنر بزند یکی از تماشاگران بارسا به طرفش کله خوکی را پرتاب کرد.
تیری آنری درباره اش می گوید:فقط به یک دلیل برای دیدن بازی ها ی رئال پول می دادم.اشتباه نکنید به خاطر بازی بکهام نیست بلکه به خاطر بازی فیگو است.
شیوه بازی:
بازیکن کناری تکنیکی.سریع و قدرتمند که می تواند در هر دو جناح بازی کند.فیگو عاشق دویدن و دور زدن مدافعان است.

امیدوارم فهمیده باشید حال چرا برای این قسمت لقبی انتخاب نکردم


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 130784